Jegyek válthatók a Filharmónia Magyarország irodájában (Miskolc, Kossuth u. 3.; +36 46 505 656; miskolc@filharmonia.hu), online a jegymester.hu oldalon, valamint az előadás előtt a helyszínen.
Jegyek 2025. szeptember 14-től válthatók.
Jegyár-kedvezmények:
Diákok és nyugdíjasok számára 10% kedvezményt biztosítunk.
A Filharmónia Magyarország bérletesei az ország bármely pontján az általunk szervezett és értékesített felnőtt hangversenyekre − bérletük felmutatásával − 20% kedvezménnyel válthatnak jegyet!
A kedvezmény bérletenként egy jegyre érvényesíthető, koncertenként.
Az egyes kedvezmények nem vonhatók össze!
A műsor, időpont, helyszín- és szereplőváltoztatás jogát fenntartjuk, melynek függvényében a jegyár is változhat.
Bérletek válthatók a Filharmónia Magyarország irodájában (Miskolc, Kossuth u. 3.; +36 46 505 656; miskolc@filharmonia.hu), online a jegymester.hu oldalon, valamint az előadás előtt a helyszínen.
A helyre szóló bérlethosszabbítás 2025. június 13-ig tart, új bérlet 2025. október 14-ig, az első hangversenyig váltható.
Régi és új bérleteseink számára elővásárlási nyereményjátékot hirdetünk. Azok között, akik május 9-ig megvásárolják vagy megújítják bérletüket, 30 darab Filharmónia könyvet sorsolunk ki. A nyereményjáték részleteiről honlapunkon tájékozódhat.
Részletfizetési határidők:
I. részlet: a bérlet megvásárlásakor
II. részlet: 2025. december 4-ig
III. részlet: 2026. február 3-ig
A műsor-, időpont-, helyszín- és szereplőváltoztatás jogát fenntartjuk, melynek függvényében a jegyár is változhat.
Van kedve egy estén két nagyszabású, szenvedélyes, mély érzelmű hegedűversenyt meghallgatni? Ezen a koncerten erre lesz lehetőség. S hogy ez miért különleges? A legtöbb szólista egy koncerten egyetlen versenyművet játszik. A német romantikus Max Bruch versenyműve ráadásul a nehezebbek közé tartozik, Csajkovszkij Hegedűversenye pedig olyan technikai kihívásokat tartogat, hogy amikor Csajkovszkij az elkészült művet felkínálta Auer Lipótnak (a kor egyik legvirtuózabb hegedűsének), visszautasította, mert eljátszhatatlanul nehéznek tartotta. Kelemen Barnabás azonban arra vállalkozik, hogy ezt a két művet egyetlen estén eljátssza, ami, ha talán nem is világrekord, de mindenképpen rendkívüli teljesítmény. Arról nem is beszélve, hogy a karmester nemcsak egy világsztár, hanem egy rivális is, hiszen Maxim Rysanov napjaink egyik legismertebb brácsaművésze, aki most dirigensként vezeti a Szent István Filharmonikusokat. Virtuóz játékmódban és hírességekben tehát biztosan nem lesz hiány. De milyenek is ezek a művek? Max Bruch Brahms kortársa volt, és zenéje is nagyban hasonlít Brahms vagy Mendelssohn műveire. Mondanivalója legtöbbször komoly, szövése sűrű, a szenvedélyesség és a vaskos hangzás alapelemei közé tartozik. A g-moll hegedűversenyről már a szerző is úgy nyilatkozott, hogy valószínűleg erre a művére fog leginkább emlékezni az utókor, és valóban így lett. A g-moll hangnem ráadásul az egyik legsötétebb, amit a hegedűversenyek között találunk. Csajkovszkij versenyműve pedig éppen azért különleges, mert egy olyan korban íródott, amikor sorban születtek a népszerű hegedűversenyek, és igazán nehéz volt olyan művet írni, ami felkelti a figyelmet. Ennek ellenére Csajkovszkij műve egyike lett a legmeghatározóbb hegedűversenyeknek, sőt, még Auer Lipót is belátta, hogy tévedett a megítélését illetően, és maga is többször műsorra tűzte a művet, minden alkalommal nagy sikerrel. És ha mindez nem lenne elég, a koncert elején a Szent István Filharmonikusok eljátsszák a zenetörténet egyik legszenvedélyesebb szerelmi zenéjét is, Csajkovszkij Rómeó és Júliáját. Mindegyik műért külön-külön is érdemes eljönni, együtt pedig különösen is!
Várjuk Önt ezen a különleges és felemelő estén!