Jegyek válthatók a székesfehérvári Tourinform irodában, a koncert előtt a helyszínen, valamint online a www.jegymester.hu oldalon.
Jegyár kedvezmények:
Diákok és nyugdíjasok számára 10% kedvezményt biztosítunk.
A Filharmónia Magyarország bérletesei az ország bármely pontján az általunk szervezett és értékesített felnőtt hangversenyekre - bérletük felmutatásával - 20% kedvezménnyel válthatnak jegyet.
A kedvezmény bérletenként egy jegyre érvényesíthető, koncertenként. Az egyes kedvezmények nem vonhatók össze.
Honlapunkon feliratkozhat hírlevelünkre, amelyben a Filharmónia Magyarország által szervezett klasszikus zenei programokról, az esetleges változásokról is tájékoztatjuk.
A műsor-, időpont-, helyszín- és szereplőváltoztatás jogát fenntartjuk, melynek függvényében a jegyár is változhat!
Az idei Orgonák Éjszakáján Székesfehérváron lép fel Gunnar Idenstam koncertorgonista, zeneszerző és népzenész, akit világszerte virtuóz játékáról, lenyűgöző improvizációiról és az orgonamuzsika eredeti és újszerű megközelítéséről ismernek. Gunnar Idenstam fő célja, hogy az orgonát a műfaji korlátokon túllépve, különböző perspektívákból mutassa be és népszerűsítse. Klasszikus zenei háttérrel rendelkezik, de mindig is rajongott és távolról csodálta az 1970-es évek populáris zenéjét és szimfonikus rockzenéjét. Napjainkban ezeket a különböző hatásokat helyezi az orgonazene kontextusába, úgy, hogy közben hidat épít a 20. századi francia templomi hagyományok, a szimfonikus rock és a svéd népzene között. Olyan nagyzenekari remekműveket is átdolgozott orgonára, mint Debussy A tenger című műve. Népzenészként pedig egészen egyedülálló módon adaptálja a svéd népzene jellegzetességeit az orgonára.
Sokrétű zenéjét és előadásmódjának alapjait a stockholmi Királyi Zeneművészeti Főiskolán szerezte. Később Párizsban a legendás Marie-Claire Alain tanítványaként tanulmányozta a francia zenei hagyományokat. Mindkét országban a legmagasabb kitüntetésekkel jutalmazták. 1984-ben ő volt az első - és mindmáig az egyetlen - észak-európai orgonista, aki megnyerte a "Grand Prix de Chartres"-t, a rangos nemzetközi improvizációs versenyt. 1986 óta nemzetközi koncertorgonistaként jelentős karriert futott be, és világszerte olyan helyszíneken játszott, mint a madridi Auditorio Nacional, a monacói katedrális, a párizsi St Eustache székesegyház, a Berliner Philharmonie, a ljubljanai Concert Hall Ivan Cankar, és a San Diegó-i Balboa Park Organ Pavillion, USA. Rendszeres fellépője a szentpétervári Mariinszkij- és a moszkvai Zaryadie koncerttermeknek.
Együttműködik más zenészekkel, például a legendás ABBA-tag, Benny Anderssonnal, és olyan népszerű projektek résztvevője, mint a Bach svédül Lisa Rydberggel, (hegedű) és a Northern Dances (Északi táncok) tagjával, Erik Rydvallal (nyckelharpa). Idenstam 2013 májusa óta a Svéd Királyi Zeneakadémia tagja.
Ezen a koncerten Bach zenéjét hallhatjuk az előadásában, és betekintést nyerhetünk a svéd "népi" orgonálás világába is, továbbá belehallgathatunk abba is, hogyan hangzanak Orff Carmina Buranájának részletei orgonán.
Bach:
- C-dúr prelúdium, BWV 545
- 1. F-dúr Brandenburgi verseny, IV. menüett és Menüett a Leufsta Bruk zenei gyűjteményből (Gunnar Idenstam átirata)
- C-dúr triószonáta, BWV 529, II. Largo
- C-dúr zenekari szvit, BWV 1066, IV. menüett (Gunnar Idenstam átirata)
- C-dúr fúga, BWV 545
Tradícionális svéd népzene – Gunnar Idestam feldolgozásai:
- Esküvői menet az Älvdalen-ből
- Storpolska Bleckå után
- Polka a Sexdrega gyűjteményből
- Storhurven
Carl Orff – Gunnar Idenstam: Szvít a Carmina Buranaból
- Cour d\'Amors: Dulcissime
- Cour d\\\'Amors: In trutina
- Blanzeflor et Helena
- Fortuna imperatrix mundi
Gunnar Idenstam: A pünkösdi időszak inspirálta improvizációk